1-) Öğrencilerin otomasyon sistemine (E-KAYIT) girebilmeleri için gerekli olan öğrenci numaraları mevcut değilse buradan öğrenci numaralarını öğrenebilirler. Ders programı E-Kayıt sistemi üzerinden veya Coğrafya Bölümünün internet sitesinden takip edilebilir.

                                          

2-) Öğrenciler sisteme girebilmek için gerekli olan kullanıcı adı ve şifrelerini aldıktan sonra sisteme ilk girişte şifrelerini güncelleyecektir. Bu aşamadan sonra gerekli özlük bilgilerini de güncellemeleri gerekmektedir.

3-) Öğrenciler 28 Eylül- 04 Ekim 2020 tarihleri arasında sistemde bulunan "Ders Kayıt" sekmesine tıklayıp, 2020-2021 Güz Dönemi 1.Sınıfta görülen 10 adet dersi eksiksiz bir şekilde seçeceklerdir. Dikkat edilmesi gereken nokta 10 dersin tamamının da seçilmiş olmasıdır. Mevcut dersin seçimi esnasında dersin üstünde yer alan artı (+) sekmesine bir kez tıklandıktan sonra, açılan dersin içindeki artı (+) sekmesi tekrardan tıklanmalıdır. 10 dersin tamamını seçen öğrenci dersleri onayladıktan sonra danışmanının derslerini kesinleştirmesini beklemelidir. Dersleri kesinleşen öğrencinin ekranında dersler "KESİNLEŞTİRİLDİ" olarak gözükecek ve ders seçme işlemleri başarıyla tamamlanmış olacaktır.

                                                                                        

4-)Öğrencilerin ders seçme aşaması ve sonrasında herhangi bir problemle karşılaşmaları halinde sistem üzerinden danışmalarıyla iletişime geçmeleri gerekmektedir.